logo
Latest News  
 
Departments and Faculty  

S.No

Employee Name

Designation

Appointment

1

Prem Lata Garg

Principal

CONFIRMED

2

Suhasini Khushinder Nath

Supervisor Sen.Sec.

CONFIRMED

3

Poonam Gera

Supervisor Sec.

CONFIRMED

4

Sangita Biswas

Supervisor Sen.Sec.

CONFIRMED

5

Ashok Kr. Goel

Supervisor Sec.

CONFIRMED

6

Meenakshi Punni

Supervisor Middle

CONFIRMED

7

Richa Mohan

PGT - Commerce

CONFIRMED

8

Kavita Jain

PGT - Chemistry

CONFIRMED

9

Poonam Sharma

PGT - English

CONFIRMED

10

Neetu Gulati

PGT - Maths

CONFIRMED

11

Neena Sharma

PGT - Physical Education

CONFIRMED

12

Sunaina Sharma

PGT - Chemistry

CONFIRMED

13

Neeru Bidani

PGT - Commerce

CONFIRMED

14

Shweta Handa

PGT - English

CONFIRMED

15

Deepti Chawla

PGT - Maths

CONFIRMED

16

Sarika Sabharwal

PGT - Commerce

CONFIRMED

17

Sachin Goel

PGT - Physics

CONFIRMED

18

Amit Sarawat

PGT - Chemistry

CONFIRMED

19

S.Akilandeswari

PGT - English

CONFIRMED

20

Ruchi Sharma

PGT - Bio-Technology

CONFIRMED

21

Hardeep Kaur

PGT - Maths

CONFIRMED

22

Arvind Kr. Jha

PGT - Hindi

CONFIRMED

23

Mani Prabha Tandon

PGT - Economics

CONFIRMED

24

Shrikrishna Sharma

Sports Tr.

CONFIRMED

25

Alka Sharma

PGT - Political Science

CONFIRMED

26

Ekta Kalra

PGT - English

CONFIRMED

27

Poonam Gupta

PGT - Home Science

CONFIRMED

28

Simi Rajesh

PGT - Entrepreneurship

CONFIRMED

29

G. Lakshmi Negi

PGT - History

CONFIRMED

30

Karuna Amit Kundu

PGT - Computer

CONFIRMED

31

Neeta Mishra

PGT - Economics

CONFIRMED

32

Anamika Jain

PGT - Physics

CONFIRMED

33

Sunita Aggarwal

PGT - Physics

CONFIRMED

34

Nupur Gupta

PGT - Computer

CONFIRMED

35

Sakshi Mahajan

PGT - Economics

CONFIRMED

36

Asha Sharma

PGT - Fashion Studies

CONFIRMED

37

Alok Kumar Pandey

PGT - Food & Technology

CONFIRMED

38

Annu Jain

PGT - Commerce

CONFIRMED

39

Rekha Pundir

TGT - Geography

CONFIRMED

40

Geeta Rao

TGT - Sanskrit

CONFIRMED

41

Mona Sharma

TGT - Social Studies

CONFIRMED

42

Simmi Khurana

TGT - Maths

CONFIRMED

43

Meenakshi Verma

TGT - Chemistry

CONFIRMED

44

Monika Chaudhary

TGT - English

CONFIRMED

45

Aradhana Bedi

TGT - Science

CONFIRMED

46

Diwakar Sharma

TGT - Dharam Shiksha

CONFIRMED

47

Rachna Rakesh Kumar

TGT - Social Studies

CONFIRMED

48

Chhaya Sharma

TGT - Sanskrit

CONFIRMED

49

Priti Manocha

TGT - Physics

CONFIRMED

50

Surinder Kaur Virdi

TGT - Hindi

CONFIRMED

51

Manisha Chugh

TGT - Maths

CONFIRMED

52

Harleen Chawla

TGT - Science

CONFIRMED

53

Renu Chauhan

TGT - Social Studies

CONFIRMED

54

Shabir Hussain

TGT - Arts

CONFIRMED

55

Partap R. Gill

TGT - Arts

CONFIRMED

56

Sunil Kr. Gupta

TGT - Maths

CONFIRMED

57

Parul Goel

TGT - Maths

CONFIRMED

58

Neetu

TGT - Maths

CONFIRMED

59

Nidhi Gupta

TGT - Chemistry

CONFIRMED

60

Pooja Uppal

TGT - Biology

CONFIRMED

61

Geetika Malhotra

TGT - Science

CONFIRMED

62

Ritu Bembi

TGT - Maths

CONFIRMED

63

Sarika Attri

TGT - Science

CONFIRMED

64

Upmah Malhotra

TGT - Physics

CONFIRMED

65

Saroj Pant

TGT - Hindi

CONFIRMED

66

Ranjana Gyanchandani

TGT - English

CONFIRMED

67

Sheela Devi

TGT - English

CONFIRMED

68

Meena Gulati

TGT - Computer

CONFIRMED

69

Parerna

TGT - Computer

CONFIRMED

70

Geeta Khattar

TGT - Social Studies

CONFIRMED

71

Shubha

TGT - English

CONFIRMED

72

Malkiat Singh

TGT - Craft

CONFIRMED

73

Vibha Chaudhary

TGT - Theatre

CONFIRMED

74

Rajnish Kumar

TGT - Music

CONFIRMED

75

Ranjana Varma

TGT - Computer

CONFIRMED

76

Shabana

TGT - Counselling and Guidance

CONFIRMED

77

Pankaj Kumar

TGT - Social Studies

CONFIRMED

78

Swati

TGT - Physical Education

CONFIRMED

79

Neerja Chaturvedi

TGT - Hindi

CONFIRMED

80

Leela Devi Pal

TGT - Hindi

CONFIRMED

81

Neha Goswami

TGT - English

CONFIRMED

82

Shivani

TGT - English

CONFIRMED

83

Anshul Dadwal

TGT - Hindi

ON PROBATION

84

Nandini Kumar

Supervisor Primary

CONFIRMED

85

Preeti Bhatnagar

Supervisor Primary

CONFIRMED

86

Anupama Bhatnagar

Primary Teacher

CONFIRMED

87

Anita Malik

Primary Teacher

CONFIRMED

88

Anupama Singh

Primary Teacher

CONFIRMED

89

Kanchan Kapoor

Primary Teacher

CONFIRMED

90

Poornima Uniyal

Primary Teacher

CONFIRMED

91

Manju Shankar

Primary Teacher

CONFIRMED

92

Shahina Parvez

Primary Teacher

CONFIRMED

93

Suman Madan

Primary Teacher

CONFIRMED

94

Neena Singh

Primary Teacher

CONFIRMED

95

Alka Kaushik

Primary Teacher

CONFIRMED

96

Sunita Nayyar

Primary Teacher

CONFIRMED

97

Sonia Sharma

Primary Teacher

CONFIRMED

98

Varsha Gautam

Primary Teacher

CONFIRMED

99

Sunita Sehgal

Lab Assistant

CONFIRMED

100

Aruna Sharma

Primary Teacher

CONFIRMED

101

Sangeeta Kapoor

Primary Teacher

CONFIRMED

102

Manju Sandhyana

Primary Teacher

CONFIRMED

103

Anju Manocha

Primary Teacher

CONFIRMED

104

Susheel Kumari

PRT - Physical Education

CONFIRMED

105

Preeti Kaushik

Primary Teacher

CONFIRMED

106

Rekha Sharma

Primary Teacher

CONFIRMED

107

Rekha Gupta

PRT - Yoga

CONFIRMED

108

Deepa Bhargava

PRT - Music

CONFIRMED

109

Babita Bhattacharjee

PRT - Dance

CONFIRMED

110

Prabhat C. Vernekar

PRT - Craft

CONFIRMED

111

Renu Mittal

Primary Teacher

CONFIRMED

112

A.M. Meenakshi

Primary Teacher

CONFIRMED

113

Shikha Garg

Primary Teacher

CONFIRMED

114

Chavi Jaiswal

Primary Teacher

CONFIRMED

115

Rekha Nayyar

Primary Teacher

CONFIRMED

116

Preeti Gupta nee Aggarwal

PRT - French

CONFIRMED

117

Jyoti Madhok

PRT - French

CONFIRMED

118

Priya Sharma

PRT - Science

CONFIRMED

119

Meenakshi Singhal

PRT - Science

CONFIRMED

120

Prasun Dutta

PRT - Craft

CONFIRMED

121

Rajesh Kumar Sharma

PRT - Music

CONFIRMED

122

Sonal Soni

PRT - English

CONFIRMED

123

Anjana Sethi

Primary Teacher

CONFIRMED

124

Prabha Adhikari Kashyap

PRT - Dance

CONFIRMED

125

Shaifu Khurana

PRT - Science

CONFIRMED

126

Richa Arya

PRT - Sanskrit

CONFIRMED

127

Niharika Arora Ahuja

Primary Teacher

CONFIRMED

128

Saloni Chopra

PRT - English

CONFIRMED

129

Pallavi Malhotra

Primary Teacher

CONFIRMED

130

Smitha Nair

PRT - English

CONFIRMED

131

Bhupinder K. Sachdeva

Nursery Teacher

CONFIRMED

132

Santosh Khattar

Nursery Teacher

CONFIRMED

133

Komal Chuttani

Nursery Teacher

CONFIRMED

134

Nibha Chauhan

Nursery Teacher

CONFIRMED

135

Renu Khanna

Nursery Teacher

CONFIRMED

136

Neerupama  Handa

Nursery Teacher

CONFIRMED

137

Anita Rana

Nursery Teacher

CONFIRMED

138

Monika Khullar

Nursery Teacher

CONFIRMED

139

Anju Salhotra

Nursery Teacher

CONFIRMED

140

Archana Khandelwal

Nursery Teacher

CONFIRMED

141

Gurinder Manchanda

Nursery Teacher

CONFIRMED

142

Sangeeta Kapur

Nursery Teacher

CONFIRMED

143

Anjali Mushran

Nursery Teacher

CONFIRMED

144

Sunita Sharma

Nursery Teacher

CONFIRMED

145

Pooja Chhabra nee Kumar

Nursery Teacher

CONFIRMED

146

Prachi Shukla

Nursery Teacher

CONFIRMED

147

Sanya Jaitlee

Nursery Teacher

CONFIRMED

148

Mehak R. Malhotra

Nursery Teacher

CONFIRMED

149

Gunjan Joshi

Nursery Teacher

CONFIRMED

150

Nidhi Gaur

Nursery Teacher

CONFIRMED

151

Aakriti Vashishtha

TGT - Economics

ON PROBATION

152

Harpreet Kaur

TGT - Social Studies

ON PROBATION

153

Suruchi Anand

TGT - Science

CONTRACTUAL

154

Heena Arora

PRT - English

ON PROBATION

155

Sangeeta Saini

PRT - Special Educator

ON PROBATION