The Following students have been selected for admission in class XI for the mentioned stream.
Entance Exam conducted on 30/05/2022
S. No. |
Name of the Student |
Subject opted(as per form) |
1 |
ADITYA RAWAT |
PCM+CS |
2 |
ANIKET MAJUMDAR |
PCM+CS |
3 |
ANUSHKA CHAUDHRY |
PCB+PSYCHO |
4 |
DHRUV SHARMA |
PCM+CS |
5 |
HARDIK GARG |
PCM+CS |
6 |
ISHA TAYAL |
PCM+CS |
7 |
KENISHA CHAUHAN |
PCM+CS |
8 |
NEHAL |
PCM+CS |
9 |
NITIN NAGPAL |
PCM+CS |
10 |
PRANAV SACHDEVA |
PCM + Phy. Ed. |
11 |
PREEYANSH VERMA |
Humanities + Maths +Eco |
12 |
RAM AGGARWAL |
COMMERCE + MATHS |
13 |
RISHIT JAIN |
COMMERCE + MATHS |
14 |
SAVI RUSTAGI |
COMMERCE + MATHS |
15 |
SHASHWAT NAIN |
PCM+CS |
16 |
SHUCHI SHARMA |
PCM+CS |
17 |
SRISHTI AGARWAL |
PCM +Eco |
18 |
TWARITA UNIYAL |
PCM + BIO |
19 |
UJJWAL TANEJA |
PCM+CS |
20 |
YUG AGGARWAL |
COMMERCE + MATHS |
You are requested to pay the fee between Monday to Wednesday i.e 06.06.2022 to 08.06.2022.
Timings are 9:00 am to 12.00 noon
The Following students have been selected for admission in class XI for the mentioned stream.
Entance Exam conducted on 20/04/2022
S. No. |
Name of the Student |
Subjects Opted (as per form) |
1 |
ADITYA KUMAR |
PCM +CS |
2 |
AMIT RANJAN |
PCM +CS |
3 |
ARADHYA GUPTA |
PCB+ PSY |
4 |
ARNAV JAIN |
PCM+P.ED |
5 |
CHIRAG RAJPUT |
PCM +CS |
6 |
JAYESH SINGH BISHT |
PCM +P.ED |
7 |
PRATHAM CHAKRABORTY |
PCM +B |
8 |
SAKSHAM JAIN |
PCM +CS |
9 |
SAKSHAM KUMAR |
PCM +ECO |
10 |
SAMARTH NEGI |
PCM +CS |
11 |
SANVI SINGH |
PCB+ PSY |
12 |
SIDDHI JAIN |
PCM+B |
13 |
TANYA |
PCM +CS |
14 |
VEDANGA GUPTA |
PCM +CS |
15 |
VIRAT KATERIA |
PCM +CS |
16 |
RAAVI SINGH |
PCB |
You are requested to pay the fee by Saturday i.e 30.04.2022. Timings are 9:00 am to 12.00 noon
The Following students have been selected for admission in class XI, session(2022-23) for the mentioned stream.
Entance Exam conducted on 12/04/2022.
S. No. |
Name of the Student |
Subject opted(as per form) |
1 |
AARAV GUPTA |
PCM + CS |
2 |
AKSHAT JAIN |
PCM + CS |
3 |
AKSHIT GUPTA |
COMM+MATHS |
4 |
AMAN HOODA |
PCM + CS |
5 |
ARADHYA GUPTA |
PCB |
6 |
ARCHITA KHANNA |
COMMERCE |
7 |
DAKSH ZUTSHI |
PCM + CS |
8 |
KRISHAN SHARMA |
PCB +BIOTECH |
9 |
KUNAL YADAV |
PCM + Phy Ed |
10 |
LAVANYA BISHT |
PCM + CS |
11 |
NISHITA KUMAR |
PCB + PSYCHOLOGY |
12 |
NITESH NEGI |
COMM+MATHS |
13 |
PARI GOYAL |
PCB |
14 |
PRATHAM KR MISHRA |
PCM + CS |
15 |
PRATYAKSH TYAGI |
PCM + CS |
16 |
RAJIT MITTAL |
PCM + CS |
17 |
Rakshita Mathur |
PCM |
18 |
Riya Singh |
HUMANITIES+MATHS |
19 |
SAMARTH SRIVASTAVA |
PCM |
20 |
SAMRIDDHI PAUL |
PCB + Phy Ed |
21 |
SHRIYANS RASTOGI |
PCM |
22 |
SOHAM |
PCB |
23 |
Sutirth Jha |
PCM + CS |
24 |
VIVAN JAIN |
PCM + CS |
The Following students have been selected for admission in class XI for the mentioned stream.
Entance Exam conducted on 02/04/2022
S. No. |
Name of the Student |
Subject opted(as per form) |
1 |
AADIT JAIN |
PCM + CS |
2 |
AARUSH BAHUGUNA |
PCM+ Eco |
3 |
ADITI JAISWAL |
PCB |
4 |
ADITYA VERMA |
comm + maths |
5 |
AKASH GROVER |
comm + maths |
6 |
ANKAN RAJ SINHA |
PCM + CS |
7 |
ANUSHKA JAIN |
Humanities |
8 |
ANUSHKA SHUKLA |
PCM + CS |
9 |
ARJA ANAND |
PCM + CS |
10 |
AYONIJA AGARWAL |
PCMB |
11 |
BAKUL ATTRI |
PCB + Psychology |
12 |
DEV PHULORIA |
PCM + CS |
13 |
DISHA SHARMA |
PCM + CS |
14 |
DIVYA BAJAJ |
PCM + CS |
15 |
HARSHIT GUPTA |
PCM |
16 |
KARTIK MITTAL |
comm + maths |
17 |
KASHISH |
PCM + CS |
18 |
KATYA CHADHA |
PCM + CS |
19 |
LAVANYA GOYAL |
PCM + CS |
20 |
MANYA AGGARWAL |
PCM + CS |
21 |
PEEHU GUPTA |
PCMB |
22 |
PRATAP CHAUDHARY |
PCM+Phy ed |
23 |
SAKSHAM GUPTA |
PCM + CS |
24 |
SAMRIDHI |
PCM + CS |
25 |
SHREYA GUND |
PCB + Psychology |
26 |
SHREYAM NARULA |
PCM + CS |
27 |
VASU GENGAL |
PCM + CS |
28 |
YADVIE ARORA |
comm + maths |
Following documents are required for admission:
1) 2 Proofs of residence (photocopies).
2) Photocopy of birth certificate.
Payment of ₹30,000(approx.) needs to be done through debit card.